ציור על פורצלן

המרכז הישראלי לאמנות על פורצלן פותח בפניך צוהר אל העולם הקסום של ציור על כלי פורצלן וקרמיקה.


 

אמנות הציור על פורצלן וקרמיקה.
אמנות הציור על כלי פורצלן הינה תחום אמנות ייחודית המאפשרת לצייר לעטר ולקשט כלים לבנים מזוגגים. לתחום זה מקום מיוחד באמנויות הפלסטיות, והוא דורש מיומנות גם בציור וגם בטכנולוגיה הקשורה לתהליכי הציור והשריפה.
במפעלי הפורצלן הגדולים בעולם, ( בעיקר בעבר, אך גם בהווה), נמצאת מחלקה מיוחדת, בה יושבים הציירים, ומציירים על גבי הכלים המיוצרים במפעל, אותם אלו שעברו את  מבחני האיכות  ולא נמצאו פגומים. על הכלים  מציירים בעבודת יד - בצבעי אוברגלייז,  (צבעים מיוחדים לשריפה שלישית - צבעי 'על-גלזורה'), ושורפים פעם נוספת בתנור, בטמפרטורה של  760-780 מעלות. את רוב הציורים מציירים בשכבות, כלומר לאחר השריפה הראשונה צובעים שוב בהתאמה (הצללה, הדגשה, תוספות צבע), ושורפים שוב. יש כלים העוברים 3-4 שריפות, תלוי בטכניקה בה מציירים.
אמנות הציור על פורצלן, מלאכה אשר נעשתה שנים רבות בתוך המפעלים, יצאה עם הזמן גם לבתים הפרטיים, והיום אפשר למצוא ברחבי העולם אמנים המציירים על כלי פורצלן.
בארצות רבות מאוגדים האמנים ב'אגודות לציור על פורצלן' אשר מאפשרות העברת אינפורמציה, וקיום תערוכות.

במרכז הישראלי לאמנות על פורצלן מתקיימים חוגים המאפשרים גם לך, ללמוד את רזי המלאכה, במגוון סדנאות, המאפשרות לך לבחור את הדרך המתאימה לך, בציור על פורצלן וקרמיקה. 

רח' הראשונים 4, הוד השרון  09-7461275 / 050-8320123 (איריס), 050-8320122 (גבי)
www.artonporcelain.israel@gmail.com
 

טוחן מדיה - בניית אתרים באינטרנט