אודותינו

קצת על עצמנו:
אנחנו, איריס וגבי מורג,  חיים ברמות השבים עם ארבעה ילדים שתי עיזים, כלב, והרבה חתולים. 

   
    
התחלנו לצייר על פורצלן בשנת 1988, בעיקר אני, איריס, תחום אותו הכרתי במהלך שהייה בחו"ל. בסטודיו בו למדתי, שהיתה לו אוריינטציה לכלי קרמיקה איטלקיים, לא לימדו גברים! כשחזרנו לארץ, המשכתי לצייר במרץ, כשהרצון היה בעיקר להתפרנס ממכירת כלים מצויירים.  במשך השנים השתתפנו בתערוכות רבות, בהן  בפריז, ברלין, ליסבון, פורטו (פורטוגל), סאו פאולו, ריו דה ז'נירו ובמקסיקו. במהלך השנים נסעתי להשתלמויות במקומות שונים בעולם. לקח לי כמה שנים להבין שבישראל תחום אמנות זה אינו מוכר, ולכן הכלים המצויירים, שהושקעו עשרות שעות עבודה - אינם מוערכים דיים.
הבנתי שעל מנת לקרב את התחום לקהל, עלי ללמד, ואכן משנת 1990 אני מלמדת ציור על פורצלן.

לשמחתי קמו אחרי לא מעט תלמידות שלקחו את האמנות הזו ברצינות, חלקן הרחיבו את לימודיהן גם במקומות אחרים, והקימו סטודיו משלהן.

בשנת 2006 הקמנו את "המרכז הישראלי לציור על פורצלן". המניע היה ליצור מקום בו ניתן לרכז את כל המידע בתחום זה, לעזור למי שעושה את צעדיו הראשונים בציור על כלי פורצלן קרמיקה ואריחים, להוציא עיתון, וכמובן לארגן תערוכות ארציות לכל האמנים.
שתי תערוכות כבר התקיימו בהרצליה  - בשנים  2006  ו 2008, ובנובמבר 2010 התקיימה התערוכה הארצית השלישית, שהיתה גם התערוכה הבינלאומית הראשונה בישראל, בהשתתפות כ 35 אמנים שהגיעו במיוחד מחו"ל, מברזיל, מכסיקו, צרפת, ונורבגיה.

המרכז הישראלי לציור על כלי פורצלן וקרמיקה, ממוקם בהוד השרון, בבית על הקרקע -  עם נגישות קלה וחניה בשפע .

במקום מתקיימים חוגים וסדנאות, וכן מוצעים למכירה כל החומרים הנדרשים לציור על פורצלן, כגון: כלים לבנים, מכחולים, צבעים, טרפנטין, זהב, לוסטרים, דקאלים, דוגמאות לציור, ספרות מקצועית,  שירותי שריפה ועוד. ניתן לקבל ייעוץ בכל בעייה על פי תיאום מראש, בשעות בהן לא מתקיימים שיעורים.

 

 

רח' הראשונים 4, הוד השרון  09-7461275 / 050-8320123 (איריס), 050-8320122 (גבי)
www.artonporcelain.israel@gmail.com
 

טוחן מדיה - בניית אתרים באינטרנט